Pomysły na szopkę bożonarodzeniową

Szopka bożonarodzeniowa jest bez wątpienia symbolem świąt, a także ważnym elementem, jeśli chodzi o świąteczne ozdoby i dekoracje w naszych domach. Papierowe, drewniane, czy malowane wprowadzają miłą i rodzinną atmosferę, a także wzbogacają wystrój i pomagają budować świąteczny klimat. Jaką szopkę wybrać i na co zwrócić uwagę dokonując zakupu?

  1. Szopka bożonarodzeniowa w domu – Pomysł na wystrój
  2. Szopki bożonarodzeniowe drewniane
  3. Jaką szopkę bożonarodzeniową wybrać?

1. Szopka bożonarodzeniowa w domu – Pomysł na wystrój

Bogato zdobione szopki upiększają domy Polaków w okresie święta Bożego Narodzenia. Najczęściej stawia się je pod choinką lub w jej okolicy, jednak mogą stać w dowolnym miejscu. Szopka może być różnych rozmiarów oraz wykonana z różnych materiałów, a to jaką wybierzemy zależy wyłącznie od naszego gustu.

Najważniejszymi postaciami w szopce są święty Józef, Maryja oraz dzieciątko Jezus. Chociaż możemy znaleźć także szopki bożonarodzeniowe z innymi figurkami. Często znajdziemy w nich trzech króli, pasterzy, a także zwierzęta, także zwierzęta hodowlane, owce, czy osła.

Bez względu na to, jaka szopka znajdzie się w domu, natychmiast zmieni jego wystrój i zbuduje ciepły, świąteczny i rodzinny klimat. Ciekawym pomysłem są również szopki grające kolędy oraz świecące.

2. Szopki bożonarodzeniowe drewniane

Bardzo popularne ostatnio są szopki wykonane z drewna. Ich największą zaletą jest ich trwałość. W Internecie można znaleźć wiele produktów ręcznie robionych. Czasami są to naprawdę małe, drewniane arcydzieła. Piękne, ręcznie rzeźbione figurki zawierają wiele szczegółów, co dodatkowo cieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W zależności od miejsca, które możemy przeznaczyć na szopkę, można wybrać jej rozmiar. Niektóre z nich mogą być wielkości notesu, inne mogą sięgać nawet pół metra wysokości. Świetnym rozwiązaniem są szopki wykonane na płasko, które można powiesić na ścianie. W ten sposób nie zajmują wiele miejsca.

3. Jaką szopkę bożonarodzeniową wybrać?

Innym popularnym rozwiązaniem są szopki bożonarodzeniowe papierowe. W odróżnieniu od szopek drewnianych, te wykonane z papieru są o wiele lżejsze oraz łatwiejsze w przechowywaniu. Są również znacznie tańsze, dzięki czemu każdy może sobie na nie pozwolić. Dobrym pomysłem może być zakup większej ilości szopek papierowych oraz podarowanie ich znajomym i bliskim w ramach świątecznego upominku. Ten miły gest może pomóc zacieśnić relacje. Szopki papierowe można ustawić w dowolnym miejscu, a także wykorzystać jako dekorację na choince.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here