narzędzia, zakupy
fot. pixabay.com

Jeśli od dłuższego czasu planujesz remont mieszkania lub jego części, ale nie posiadasz żadnych narzędzi do pracy i zastanawiasz się nad ich kupnem – mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Przygotowaliśmy bowiem zestawienie oraz krótką charakterystykę podstawowych narzędzi i urządzeń, które z pewnością przydadzą Ci się podczas remontu i innych prac w warsztacie.

Nawet najnowocześniejsze mieszkanie wymaga od czasu do czasu drobnych poprawek i renowacji. Odświeżenie ścian, zamontowanie półki czy wymiana mebli poza chęciami, dostępnym wolnym czasem i podstawowymi umiejętnościami wymaga również posiadania niezbędnych w tym celu narzędzi i urządzeń. Jeśli zastanawiasz się, które z nich mogą Ci się przydać przy małej renowacji pokoju lub remoncie generalnym mieszkania – spieszymy z pomocą. Sprawdź, czego nie powinno zabraknąć w Twoim wyposażeniu przed przystąpieniem do prac remontowych.

Narzędzia ręczne

Zacznijmy od podstawowych narzędzi ręcznych, które z pewnością znajdą zastosowanie podczas któregoś z etapów remontu, a mianowicie zestawu wkrętaków i końcówek. Idealnym przykładem będzie zestaw narzędzi ręcznych składający się aż z 58 elementów marki Hard Head. Wymienne końcówki wkrętaków pozwalają na sprawną i komfortową pracę, zarówno przy małych pracach technicznych, jak i bardziej wymagających czynnościach. W zestawie z walizką znajduje się wkrętak uniwersalny i wkrętaki zwykłe z dwuskładnikowym uchwytem i miękką gumową powierzchnią chwytną oraz magnetyczną końcówką płaską i phillips, a także 10 wkrętaków precyzyjnych z trzpieniem 50 mm i uchwytem z obrotową końcówką (płaskie, phillips oraz Torx T5-T10). Do tego zestaw końcówek liczący 40 sztuk. Cena za całość wynosi 90 złotych.

narzędzia, zakupy
fot. pixabay.com

Przydatne okazać się mogą również inne narzędzia ręczne jak kombinerki, szczypce, obcęgi, młotek, czy piła ręczna. Oczywiście dobór odpowiednich narzędzi zależny jest od dokonywanych prac. Inne potrzebne będą zatem przy malowaniu ścian, a jeszcze inne przy kładzeniu paneli podłogowych.

Narzędzia elektryczne

Podstawowym narzędziem o zasilaniu elektrycznym, które przyda się przy remoncie jest wiertarko-wkrętarka. Będzie ona niezbędna przede wszystkim podczas różnego rodzaju prac montażowych. Solidną jakość gwarantuje m.in. wiertarko-wkrętarka Meec Tools, która stanowi doskonałą propozycję zarówno dla bardziej, jak i mniej doświadczonych majsterkowiczów. Posiada ona aż 16 ustawień momentu obrotowego oraz tryb wiercenia, przełącznik kierunku obrotów i regulację prędkości za pomocą spustu. Z kolei dzięki ogumowanym uchwytom wiertarko-wkrętarka wygodnie leży w dłoni podczas pracy. Jej cena to 89 złotych.

narzędzia, zakupy
fot. pixabay.com

Przydatna okazać się może także szlifierka kątowa, która znaleźć może wiele zastosowań. Umożliwia ona łatwe przycinanie, zdzieranie, szczotkowanie, polerowanie i szlifowanie. Idealnie nada się zatem m.in. do cięcia płytek przy remoncie łazienki, a także do dużo twardszych elementów jak kostki betonowej, kamienia, cegły czy metalu. Szlifierka powinna posiadać przestawną osłonę ochronną, która zabezpieczy użytkownika przed odpryskami metalu i iskrami. Dobrej jakości urządzenie daje również możliwość dopasowania ustawienia do każdych warunków pracy.

Narzędzia pomiarowe

Niezbędne przy pracach remontowych będą także różnego rodzaju narzędzia pomiarowe. Jednym z podstawowych narzędzi tego typu jest poziomica, która przyda się przy wieszaniu półek, tapetowaniu czy układania podłóg. Do prostych i niezbędnych narzędzi zalicza się także miary taśmowe czy kątowniki. Wysoką precyzję zapewniają ponadto urządzenia laserowe, takie jak dalmierz, podający długość, pole powierzchni czy objętość, wskaźnik laserowy stanowiący alternatywę dla poziomicy czy laser wielolinowy, który znajdzie zastosowanie przy planowaniu konstrukcji szkieletowej (zarówno w przypadku konstrukcji podłogi, ściany czy sufitu) oraz wielu innych czynnościach m.in. przy wieszaniu półek bądź malowaniu pomieszczenia na wiele kolorów.

Czytaj również: Panele podłogowe – jakie wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here