fot. pexels.com

W obecnych czasach smartfony pełnią bardzo ważną rolę w życiu codziennym i zawodowym. Szybki postęp technologiczny sprawia, że poszczególne modele w stosunkowo krótkim czasie stają się przestarzałe i mniej wydajne. Jeśli i twój smartfon przestał spełniać oczekiwania i zastanawiasz się nad zakupem nowego – świetnie się składa, bowiem przygotowaliśmy kilka propozycji dostosowanych do przeznaczonego na ten cel budżetu.

Nowoczesne smartfony poza podstawowymi funkcjami jak rozmowy telefoniczne, SMSy i MMSy, (z których korzysta coraz mniej osób) mają szereg innych opcji, stając się przenośnymi komputerami wielofunkcyjnymi. Dzięki nim nie tylko nagrasz filmik i zrobisz zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości, uzyskasz szybki i łatwy dostęp do mediów społecznościowych, ale też otrzymasz możliwość korzystania z wielu wymagających aplikacji, dzięki pojemnej karcie pamięci, solidnemu procesorowi czy dużemu wyświetlaczowi.

Zakup smartfona – na co zwrócić uwagę?

Jeśli zdecydujesz się na zakup nowego smartfona musisz zwrócić uwagę na wiele aspektów. Jednym z nich jest z pewnością marka. Być może masz swoją ulubioną, która od wielu lat jest z Tobą i nigdy nie zawiodła Twoich oczekiwań. Oczywiście istotna jest również cena, która z reguły determinuje zakres smartfonów, z jakich jesteś w stanie wybierać. Przechodząc jednak do cech związanych bezpośrednio z samym smartfonem, ważna jest wielkość i rozdzielczość wyświetlacza, wydajność procesora, ilość pamięci RAM, wbudowana pamięć, aparat, system operacyjny czy pojemność baterii.

smartfon, zakupy
fot. pexels.com

Smartfony do 2000 złotych

W zakresie cen od 1000 do 2000 złotych liczyć można na szeroki wybór smartfonów. Jednym z nich jest SAMSUNG Galaxy A41 z 6,1-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 2400 x 1080px Super AMOLED. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 60Hz, natomiast liczba wyświetlanych kolorów to 16 mln. Posiada on ponadto ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P65 (2 x 2.0 GHz + 6 x 1.7 GHz), 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Smartfon wyposażony został w przedni aparat 25 Mpx oraz tylny 48 Mpx + 8 Mpx + 5 Mpx umożliwiający nagrywania wideo w jakość Full HD. Systemem operacyjnym jest Android 10, z kolei pojemność baterii wynosi 3500 mAh. Wysoki poziom bezpieczeństwa telefonu zapewnia umieszczony w ekranie czytnik linii papilarnych. Z kolei ultra szerokokątna kamera pozwala uchwyć jeszcze więcej z kątem widzenia 123˚, podobnym do postrzegania przez ludzkie oko. Cena urządzenia to około 1250 złotych.

Dobrym wyborem będzie także smartfon OPPO Reno 4 Lite 8/128GB posiadający wyświetlacz 6,4 cala o rozdzielczości 2400 x 1080px AMOLED. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 60Hz, natomiast liczba wyświetlanych kolorów to 16 mln. Posiada on ponadto ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P95 (2 x 2.2 GHz + 6 x 2 GHz), 8 GB pamięci RAM oraz aż 128 GB pamięci wbudowanej. Smartfon wyposażony został w przedni aparat 16 Mpx + 2 Mpx oraz tylny 48 Mpx + 8 Mpx + 2 x 2 Mpx umożliwiający nagrywania wideo w jakość 4K. Systemem operacyjnym jest Android 10, z kolei pojemność baterii wynosi 4000 mAh. Smartfon wyposażony jest w wydajny procesor zapewniający płynne i sprawne działanie oraz wysokiej jakości przedni i tylny aparat umożliwiający wykonywanie zdjęć idealnie odwzorowujących rzeczywistość. Cena urządzenia to około 1400 złotych.

smartfon, zakupy
fot. pexels.com

W tym przedziale cen możesz zdecydować się również na smartfon APPLE iPhone SE 2020 64GB z 4,7-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1334 x 750px LCD. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 60Hz, natomiast liczba wyświetlanych kolorów to 16 mln. Posiada on ponadto sześciordzeniowy procesor Apple A13 Bionic, 3 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Smartfon wyposażony został w przedni aparat 7 Mpx oraz tylny 12 Mpx umożliwiający nagrywania wideo w jakość 4K. Systemem operacyjnym jest iOS 13, z kolei pojemność baterii wynosi 1821 mAh. Urządzenia posiada wydajny procesor A13 Bionic, który jest dobrze znany z serii iPhone 11. Pozwala on na płynne i bezproblemowe korzystanie z najnowszych aplikacji i gier. Cena smartfona to około 1950 złotych.

Czytaj także: jaki smartfon do 1000 złotych, jaki smartfon do 500 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here