sprawdzenie mieszkania przed kupnem

Przed zakupem mieszkania zawsze należy pamiętać o sprawdzeniu kilku ważnych rzeczy. Zakup mieszkania bez jego wcześniejszych, drobiazgowych oględzin, może nas bowiem kosztować sporo nerwów i pieniędzy.

Co sprawdzić przy zakupie mieszkania?

Pierwszym istotnym czynnikiem, który powinien mieć wpływ na naszą decyzję o kupnie mieszkania jest ogólny wygląd i stan budynku, w którym się ono znajduje. Dokładne obejrzenie budynku z zewnątrz, pozwoli nam dostrzec pierwsze oznaki potencjalnych problemów danej nieruchomości. Sprawdzenie stanu technicznego, elewacji czy okablowania to kroki, od których powinno się rozpocząć oględziny każdego mieszkania.

Oprócz tego, warto zwrócić również uwagę na okolicę, w której położony jest budynek. Czynnik ten zawsze będzie odgrywał dużą rolę, bez względu na to czy kupujemy mieszkanie na użytek własny czy może pod wynajem. Bliskość parków, szkół sklepów czy węzłów komunikacyjnych ułatwi nasze codzienne życie i podniesie wartość rynkową naszego mieszkania.

Odbiór mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Gdy już zdecydowaliśmy się na zakup konkretnego mieszkania, jedynym co nam pozostaje jest jego odbiór. Zarówno przy odbiorze nowego mieszkania – prosto od dewelopera – ale także lokum z drugiej ręki, należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach odbioru nieruchomości.

Po pierwsze, koniecznie trzeba sprawdzić wszystkie ściany pod kątem zadrapań, zacieków czy wilgoci. Dodatkowo należy upewnić się, że ściany są proste, a także sprawdzić ich odchylenia.

Kolejny ważny element, który musimy sprawdzić przy odbiorze mieszkania stanowią okna i parapety. Nie powinno być na nich żadnych rys, a ich mechanizm powinien działać lekko i sprawnie.

Oprócz tego powinniśmy sprawdzić podłogi i wylewki. Niedopuszczalne są nawet minimalne nierówności czy niedociągnięcia w wykończeniu. Ponadto, materiał oraz sposób wykonania powinien być zgodny z zapisami zawartymi w umowie deweloperskiej.

Obowiązkowy element każdego odbioru mieszkania stanowi sprawdzenie wszelkich zamontowanych w lokalu instalacji. Instalacja grzewcza, wodno-kanalizacyjna, elektryczna czy gazowa muszą działać bez najmniejszego zarzutu.

Odbiór mieszkania Wrocław – gdzie szukać pomocy?

Odbiór mieszkania we Wrocławiu, ale także w każdym większym mieście może przysporzyć nieco problemów, szczególnie nieznającemu się na budownictwie laikowi. Firmy deweloperskie działające na rynku świadczą usługi o różnej jakości, dlatego tak ważnym jest dokładne sprawdzenie naszego mieszkania. W wykonaniu tego zadania pomoże nam inspektor z zakresu budownictwa, który bez problemu zauważy wszelkie budowlane niedoskonałości – zatrudnienie specjalisty zagwarantuje fachowe i dokładne sprawdzenie naszej nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here