piórnik

Kiedy dziecko szykuje się na pierwszy dzień szkoły, z pewnością chce być odpowiednio wyposażone. Rodzice w tym momencie mają z pewnością wrażenie, że pociecha zabiera do piórnika i tornistra rzeczy, z których nie skorzysta, jednak przymykają oni na to oko. Najważniejsze jest bowiem zadowolenie i satysfakcja malucha. Najwięcej uwagi dziecko poświęca przede wszystkim skompletowaniu wyposażenia piórnika. Tak więc co powinno się w nich znaleźć?

Kolorowe flamastry są podstawą!

Dziecięcy piórnik z pewnością jest niezwykle pojemny, a co więcej kolorowy. Wobec tego flamastry stają się w nim podstawą. Maluchy, szczególnie w początkowych dniach szkoły rzadko kiedy zajmują się konkretnymi rzeczami związanymi z realizacją tematów. O wiele mocniej stawia się na przedmioty związane z plastyką i szeroko pojętą sztuką. Mają one bowiem wyzwolić w dzieciach skrywane pokłady kreatywności. Wobec tego flamastry we wszystkich kolorach tęczy z pewnością pozwolą maluchom odkrywać niezliczone pokłady artystycznych talentów. Warto zadbać jednak o to, by flamastry te nie były zbyt „wodniste”. Niektóre modele przeznaczone są do konkretnych celów artystycznych, przez co nasze pociechy mogą mieć problemy z ich optymalnym użytkowaniem.

Ołówek i długopis- nieodłączna i niezbędna para w dziecięcym piórniku

Oprócz flamastrów w dziecięcym piórniku powinno znaleźć się również miejsce zarówno na ołówek jak i na długopis. W pierwszych klasach szkoły podstawowej maluchy rozpoczynają powoli naukę pisania konkretnych liter i być może nawet pokuszą się o sporządzenie pierwszych notatek? Co więcej w zeszycie będą pisać z pewnością przy pomocy długopisu, a być może nawet i flamastrów, jednak w ćwiczeniówkach i innych podręcznikach, powinny pisać ołówkiem. Wówczas takie książki będzie można „wyczyścić” i ponownie odsprzedać. Tak więc nie tylko kolorowe flamastry, ale także długopis i ołówek stają się niezbędnym wyposażeniem dziecięcego piórnika.

Temperówka i gumka do ścierania

Wiemy już, że w piórniku malucha muszą znaleźć się flamastry, a także długopis i ołówek. W odniesieniu do ołówka, który z pewnością będzie dość intensywnie eksploatowany, konieczna okaże się również temperówka. Z racji tego, że w sklepach papierniczych można znaleźć temperówki w różnym kształcie i kolorach, z pewnością któraś z nich szybko przypadnie naszemu maluchowi do gustu. Warto także zadbać o to, by doposażyć piórnik w gumkę do ścierania. Pomoże ona szybko i sprytnie zatuszować ewentualne błędy popełnione w ćwiczeniówce czy podręczniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here